Indywidualny projekt domu w cenie projektu katalowego, już od 6900 zł. Tak, jest to możliwe- zapytaj i sprawdź. Zamiast dużej ilości zmian w projekcie typowym, bardziej korzystne jest wykonanie projektu indywidualnego idealnie dostosowanego do naszych wymagań i potrzeb.
Budowę domu możesz sfinansować ze środków własnych lub poprzez kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku w Księdze Wieczystej, nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie.
Projekt gotowy czy projekt indywidualny domu - to dylemat wielu inwestorów. Poniżej przedstawiamy powody dlaczego warto wybrać indywidualny projekt domu.
Powierzchnia użytkowa budynku jest jednym z głównych czynników wpływających na jego cenę. Parametr ten ma również znaczenie przy wyliczaniu podatków i innych opłat. Co dokładnie zalicza się do powierzchni użytkowej domu? Jak ją wyliczyć?
Pierwszym krokiem do budowy wymarzonego domu jest wybór działki. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości może być jednak nie lada problemem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki budowlanej?
Projekt budowlany prezentuje dokładne plany domu i stanowi podstawę do rozpoczęcia prac. Wchodzi on w skład dokumentacji technicznej budynku. Jak odczytywać informacje zawarte w projekcie domu jednorodzinnego?
Właściwie rozplanowane oświetlenie zewnętrzne domu pełni kilka funkcji – pozwala na korzystanie z otoczenia budynku nawet po zmroku, podnosi poziom bezpieczeństwa, wytycza drogę i może stać się efektowną dekoracją. Jakie lampy zewnętrzne wybrać?
Wysokość pomieszczeń w domach jednorodzinnych jest określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jaka jest minimalna wysokość pokoju w domu zgodnie z przepisami? Jaką typową wysokość mają pomieszczenia mieszkalne?
Aby doprowadzić do działki media jak prąd, wodę, kanalizację czy gaz, konieczna jest instalacja odpowiednich przyłączy do tych sieci. Działka, która wyposażona jest w przyłącza, określana jest jako działka uzbrojona. Gdy zatem grunt kupowany jest jako nieuzbrojony, konieczne jest jego uzbrojenie, czyli wykonanie przyłączy. Jak to zrobić?
Przedogródek to teren znajdujący się przed wejściem do domu. Stanowi on reprezentacyjną przestrzeń, dlatego warto zadbać o jej aranżację, by robiła dobre pierwsze wrażenie. Jak urządzić ogródek przed domem? Oto pomocne porady!
Zanim rozpoczniesz ocieplanie swojego domu, sprawdź dostępne rodzaje materiałów termoizolacyjnych. Kiedy warto zdecydować się na styropian, a kiedy na wełnę? Do czego służy pianka PUR w termoizolacji?
Dobór odpowiedniej elewacji do dachu może nastręczać sporo trudności. Są jednak takie barwy pokryć dachowych, które pozwalają na zestawienie z różnymi kolorami ścian zewnętrznych. Do tej kategorii zaliczają się grafitowe dachy. Jaka elewacja do dachu w ciemnoszarym kolorze będzie najlepsza?
Ostatnie podwyżki cen materiałów budowlanych spowodowały, że wiele osób planujących budowę swojego wymarzonego domu weryfikuje swoje zamiary. Coraz częściej można spotkać się także z pytaniem – jak tanio wybudować dom? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na koszt budowy domu i jak można go obniżyć!
Do rozpoczęcia budowy domu konieczne jest zakupienie potrzebnych materiałów. Wśród nich znajdują się te do wymurowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Sprawdź, jak wyliczyć ilość pustaków potrzebną do wybudowania domu!
Stan zerowy budynku, czyli jego stan zero jest pierwszym etapem prac budowlanych. Czym dokładnie jest stan zero i jakie prace obejmuje?
Nie każdy wie, ale projekt domu i inne związane z nim dokumenty mają swoje daty ważności. Jak długo ważny jest projekt domu jednorodzinnego? Czy pozwolenie na budowę i zgłoszenie budowy mają określoną ważność? Sprawdzamy najważniejsze terminy!
Przymierzasz się do spełnienia swojego marzenia, czyli do wybudowania domu? Czy w takiej sytuacji lepiej najpierw wybrać działkę, a potem projekt? A może rozpocząć od przeglądania projektów domów jednorodzinnych? Sprawdź, w jakiej kolejności powinno się wykonać te czynności!
Nie możesz znaleźć żadnej ciekawej propozycji wśród gotowych projektów domów? Masz wizję idealnego domu dla siebie i całej rodziny? Możesz wcielić ją w życie! Jak to zrobić? Najlepiej przelać swoją koncepcję na papier – ten zwykły lub wirtualny. Jak samodzielnie zaprojektować dom? Jakie programy mogą w tym pomóc? Sprawdź!
Czy na 70 m2 można mieszkać komfortowo? Jak najbardziej! 3 stycznia 2022 roku weszło w życie nowe prawo, które umożliwia budowę domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 bez potrzeby ubiegania się o pozwolenie i bez nadzoru kierownika budowy. Jakie projekty dostępne są w tym wariancie?
Według przepisów działka budowlana musi być połączona z drogą publiczną. W przeciwnym przypadku nie można rozpocząć na niej budowy domu lub innej inwestycji. Co wtedy, gdy droga dojazdowa do działki nie jest dostępna?
Wykonanie elewacji z cegły klinkierowej jest związane z wysokim kosztem, jednak ma ona sporo zalet. Dlaczego warto zdecydować się na elewację z klinkieru? Jak wykorzystać go do wykończenia ścian zewnętrznych budynku?
Od 25 stycznia 2022 roku rozpoczęła się następna edycja programu „Czyste Powietrze”. Ile wynosi kwota dotacji? Kto może ją otrzymać? Czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na nowy dom?
Często trudno przewidzieć swoje potrzeby związane z budową domu jednorodzinnego. Powiększająca się rodzina, opieka nad rodzicem, biuro w domu – dla osób, które nie wiedzą, jaka powierzchnia będzie dla nich optymalna, doskonałym wyborem są projekty domów z poddaszem do adaptacji. Co warto o nich wiedzieć?
Jesteś właścicielem starszego domu? Możesz zdecydować się na jego przebudowę, by dopasować go do współczesnych wymogów i swoich potrzeb. Na czym dokładnie polega przebudowa domu jednorodzinnego? Jakie formalności są z nią związane? Jak uzyskać projekt przebudowy domu?
Gotowe projekty domu są dostępne w różnorodnych wariantach i można dopasować je do własnych potrzeb i do działki, na której planujemy rozpocząć budowę. Nie zawsze jednak wybrany projekt w pełni odpowiada naszym potrzebom. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być wprowadzenie w nim zmian. W jakim zakresie można je wykonać? Z jakimi kosztami są one związane?
Budowa domu to kosztowny proces, dlatego wiele osób, które go planują, poszukuje oszczędności. Jednym ze sposobów na redukcję wydatków jest otrzymanie dofinansowania. Z jakich dotacji mogą skorzystać inwestorzy?
Wybudowanie domu to duże przedsięwzięcie. Jedną z ważnych decyzji związanych z tą inwestycją jest wybór systemu budowy. Co warto wiedzieć o budowie domu metodą gospodarczą?
Każdy, kto decyduje się na budowę domu, zobowiązany jest do wybrania odpowiedniego projektu budynku. Projekt budowlany to nie tylko szkic pomieszczeń, ale obszerna dokumentacja, która składa się z trzech podstawowych części. Co zatem powinien zawierać projekt domu? Sprawdź!
Budowa domu jednorodzinnego może być związana z wysokimi kosztami. Szczególnie dzisiaj, gdy ceny materiałów budowlanych są na wysokim poziomie, realizacja tego marzenia może być sporym wyzwaniem finansowym. Są jednak sprawdzone sposoby, by zaoszczędzić. Oto 10 z nich!
Zamierzasz rozpocząć budowę domu? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące kierownika budowy! Wyjaśniamy, kim dokładnie jest kierownik budowy, czy zawsze trzeba korzystać z jego usług, a także podajemy ich ceny.
Niezwykle ważna w wyborze projektu jest także stylistyka domu. W końcu efekt wizualny jest równie ważny, jak funkcjonalność budynku. Wybór projektów jest ogromny, i uwzględnia domy nowoczesne, w stylu stodoły, parterowe oraz wiele innych. Wybór zależy od naszych osobistych upodobań. Projekt domu uwzględnia także takie aspekty wizualne, jak bryła budynku, kolor elewacji, dachu czy rozmiar okien. Niekiedy wybór stylistyki domu nie do końca zależy wyłącznie od nas. Różnego rodzaju wytyczne zawarte w dokumentacji mogą określać styl budynku, jednak z odpowiednim projektem z pewnością uda nam się połączyć konieczne założenia z naszym indywidualnym poczuciem estetyki.
Przed zakupem projektu warto zapoznać się z dokumentami dot. działki tj. Decyzja o Warunkach Zabudowy lub Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Wyślij do nas skan mapy z wymiarami działki oraz skany powyższych dokumentów (WZ lub MZPZ) a pomożemy Ci wybrać optymalny projekt.
Pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, na podstawie której można rozpocząć roboty budowlane. Zanim jednak złożą Państwo wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy uzyskać wiele niezbędnych dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku. Przygotowanie dokumentacji wymaga dużo czasu, dlatego warto rozpocząć jej kompletowanie wcześniej.
Jesteśmy jedynym biurem architektonicznym w Polsce, zajmującym się sprzedażą własnych projektów typowych domów, w którym pracują wykwalifikowani architekci, będący członkami IZBY ARCHITEKTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Zakup gotowego projektu jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na budowę domu. Każdy gotowy projekt wymaga adaptacji, nawet jeżeli będziesz zgłaszał budowę w urzędzie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.
Przed zakupieniem działki upewnij się, czy będzie możliwość wybudowania na niej twojego wymarzonego domu.
Budowa domu lub kupno mieszkania to spore wyzwanie dla młodych ludzi. Wraz z wejściem w życie programu Mieszkanie dla Młodych młodzi ludzie marzący o swoim pierwszym mieszkaniu uzyskali możliwość ubiegania się o kredyt z dopłatą. Kredyt można uzyskać zarówno na zakup pierwszego mieszkania jak i budowę pierwszego domu.
Na początku projektowania kuchni warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Między innymi jaką rolę pełni dla mnie kuchnia? Jak duża jest moja rodzina? Jak często robię zakupy? Jakie wymagania musi spełniać? Jakie są moje preferencje wizualne? Wcześniejsze przemyślenie tych kwestii ułatwi późniejszą pracę również wtedy, gdy projekt zlecamy architektowi.
Energia słonecznajest nieograniczonym, odnawialnym, darmowym i czystym źródłem energii. Kolektory są to urządzenia umożliwiające wykorzystanie słońca do celów energetycznych. Dzięki zastosowanej w kolektorze cieczy (glikol, woda) lub gazu energia słoneczna przekształcana jest w ciepło.
Ogrzewanie podlogowe - czyli tzw. podłogówka są to rury umieszczone pod posadzką, w których krąży woda podgrzewana w kotłowni. Ciepło z wody trafia do podłogi, ogrzewając ją do temperatury wyższej o kilka stopni od tej, która ma być w pomieszczeniu. Dzięki temu cała płyta podłogowa staje się grzejnikiem.
W projektowaniu bardzo ważnym elementem jest odwodnienie dachu. Badając rynek zauważyliśmy brak systemów, które byłyby dedykowane nowoczesnym projektom domów. System BEZOKAPOWY Galeco rozwija tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów.
Pomagamy w sfinansowaniu budowy Twojego wymarzonego projektu domu.Obecnie kredyt hipoteczny jest najbardziej powszechną i najtańszą formą finansowania zakupu nieruchomości. Nasze biuro współpracuje z doświadczonym doradcą, który przystępnie i merytorycznie wyjaśni Państwu procedurę kredytowania.
Projekty domów na zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?
W poniższym artykule postaramy się przybliżyć i pokazać różnice między zgłoszeniem a pozwoleniem na budowę. Nowe prawo budowlane stara się usprawnić proces budowlany. Ma ono na celu uproszczenie i skrócienie procedury budowlanej.
W momencie, gdy wszystkie formalności są już wypełnione i mamy pozwolenie na budowę czas przystąpić do realizacji Naszego projektu domu poprzez przygotowanie działki budowlanej do robót.
Czy chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz sprzyja Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu? Wyobraź sobie, że powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych grzybów, bakterii i alergenów.
Domy parterowe to idealny sposób na wygodne rozwiązanie funkcji. Projekty domów parterowych posiadają wiele zalet. Główną zaletą domów parterowych to rozmieszczenie funkcji na jednym poziome. Takie projekty nie wymagają zaawansowanego sprzętu budowlanego na przykład dźwigu oraz prac na wysokościach.
„Wszędzie dobrze, a w domu najlepiej"-to powiedzenie ukazuje jak ważny w życiu każdego człowieka jest dom. Można podróżować po całym świecie, jednak największą radość daje powrót do domu. Dom, rodzina, ciepło domowego ogniska, wnętrza wypełnione pamiątkami i zdjęciami bliskich. Te pozytywne skojarzenia sprawiają, że własny dom to największe marzenie dużej rzeszy osób.
Nowoczesne projekty domów coraz częściej zdobywają serca nowych inwestorów, którzy chcą żeby ich dom wyglądał wyjątkowo przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Często widać to przy wyborze projektów domów z płaskim dachem, który zawsze przyciąga największą uwagę. Dachy płaskie w nowoczesnych projektach domów pozwalają na uzyskanie np. dodatkowych tarasów, poprawiają parametry energetyczne domu, jednym słowem mogą być integralną i spójną częścią domu.
Budowa każdego domu jednorodzinnego dla inwestora wiąże się z dużym nakładem środków finansowych. Istnieją jednak sposoby, aby ten wydatek nieco zmniejszyć, a nie będzie to miało wpływu na funkcjonalność i komfort użytkowania domu jednorodzinnego. Jeśli chcesz to zrobić i już na początku procesu inwestycyjnego nieco zoptymalizować poniesione wydatki wybierz tani projekt domu.
Szukasz właśnie idealnego dla siebie projektu domu jednorodzinnego?
Doskonale trafiłeś! Na naszej stronie www.uarchitekta.pl znajdziesz bazę wyjątkowych i ciekawych projektów domów jednorodzinnych na każdą kieszeń, w różnych stylach, metrażach i o różnych charakterach.
Projekty domów energooszczędnych to jeden z bardziej poszukiwanych typów projektów gotowych domów jednorodzinnych. Obecnie inwestorzy są świadomi i wiedzą, iż koszty ogrzewania są głównym wydatkiem związanym z zamieszkiwaniem i eksploatacja domu jednorodzinnego. Dynamicznie zmieniające się przepisy prawne wprowadzają coraz większe wymagania w zakresie energooszczędności i sprawiają że budynki energooszczędne to dziś nie tylko trend w budownictwie, ale konieczność.
Obecnie na rynku mamy bardzo dużą ofertę różnorodnych projektów domów jednorodzinnych: projekty domów nowoczesnych, projekty domów z łaskim dachem, projekty domów energooszczędnych, projekty domów tanich w budowie, projekty domów parterowych itp. W gąszczu tych projektów znajdziemy także tradycyjne projekty domów, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i sympatią wśród inwestorów.
Gotowe projekty domów jednorodzinnych o łącznej powierzchni do 140 m2to optymalne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą się szybko wybudować i zamieszkać w wymarzonym domu przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych. Są to projekty o niewielkim i średnim metrażu, które cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów.
Projekty domów drewnianych jest to doskonała alternatywa dla domów w tradycyjnej technologii murowanej. Domy w konstrukcji drewnianej – szkieletowej nie powinny być traktowane jako sezonowe i rekreacyjne obiekty na działce użytkowne jedynie w sezonie wiosenno- letnim. Obecne domy z drewna pełną funkcję całorocznych obiektów zamieszkania.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz trendom panującym obecnie na rynku dokładamy najwyższych starań, aby nasze projekty gotowe domów jednorodzinnych zostały wzbogacone o wizualizacje wnętrz. Projekty domów z wnętrzami jest to osobna kategoria na naszej stronie, która systematycznie się powiększa o nowe projekty domów z wnętrzami. Dostępne na nasze stronie wizualizacje wnętrz są wynikiem ścisłej współpracy z architektami wnętrz oraz designerami. A wszystko to po to, aby naszym klientom maksymalnie ułatwić podjęcie decyzji o wyborze swojego wymarzonego projektu domu.
Jednym z kluczowych warunków jakie spełniać musi projekt domu jednorodzinnego jest jego dopasowanie do działki na jakiej ma zostać wybudowany. Zwyczajowo przyjmuje się, iż wąska działka to działka do 16 metrów szerokości.
Projekty bliźniacze i szeregowe jest to nowa kategoria na naszej stronie, która stale się rozwija. Znajdują się w niej zarówno projekty bliźniacze skierowane do indywidualnych inwestorów, jak i domy w zabudowie szeregowej skierowane do deweloperów i klientów biznesowych. Wspomniane projekty cechuje wariantowość, każdy z projektu bliźniaków można dostosować pod zabudowę szeregową.
Domy jednorodzinne w typie nowoczesnej stodoły jest to nowy, cieszący się dużą popularnością wśród inwestorów trend w architekturze jednorodzinnej. Obecnie buduje się coraz więcej tego typu domów jednorodzinnych, które są połączeniem prostoty i nowoczesności. Projekty domów w typie stodoły to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie prostotę i nowoczesność w myśl zasady less is more , czyli mniej znaczy więcej.