Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

Salutaire – system zdrowego powietrza w domu oparty na GWC

Czy chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz sprzyja Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu? Wyobraź sobie, że powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych grzybów, bakterii i alergenów.w

Czytaj więcej

W jaki sposób powinniśmy przygotować działkę do budowy domu?

W momencie gdy wszystkie formalności są już wypełnione i urzędowe sprawy zostały zakończone, czyli mamy pozwolenie na budowę czas przystąpić do realizacji naszego projektu domu poprzez przygotowanie działki budowlanej do robót.

Czytaj więcej

Indywidualny projekt domu w cenie gotowego projektu

Indywidualny projekt domu w cenie katalogówki, już od 5500 zł. Tak jest to możliwe zapytaj i sprawdź. Zamiast dużej ilości zmian w projekcie typowym, bardziej opłaca się wykonać projekt indywidualny.

Czytaj więcej

Czym różni się zgłoszenie od pozwolenia na budowę

Projekty domów na zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?
W poniższym artykule postaramy się przybliżyć i pokazać różnice między zgłoszeniem a pozwoleniem na budowę. Nowe prawo budowlane stara się usprawnić proces budowlany. Chce uprościć i skrócić procedurę budowlaną.

Czytaj więcej

Kredyt na budowę domu

Pomagamy w sfinansowaniu budowy Twojego wymażonego projektu domu.Obecnie kredyt hipoteczny jest najbardziej powszechną i najtańszą formą finansowania zakupu nieruchomości. Nasze biuro współpracuje z doświadczonym doradcą, który przystępnie i merytorycznie wyjaśni Państwu procedurę kredytowania.

Czytaj więcej

System bezokapowy

W projektowaniu bardzo ważnym elementem jest odwodnienie dachu. Badając rynek zauważyliśmy brak systemów, które byłyby dedykowane nowoczesnym projektom domów. System BEZOKAPOWY Galeco rozwija tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów.

Czytaj więcej

Ogrzewanie podłogowe

To rury umieszczone pod posadzką, w których krąży woda podgrzewana w kotłowni. Ciepło z wody trafia do podłogi, ogrzewając ją do temperatury wyższej o kilka stopni od tej, która ma być w pomieszczeniu. Dzięki temu cała płyta podłogowa staje się grzejnikiem.

Czytaj więcej

Kolektory słoneczne

Energia słoneczna jest nieograniczonym, odnawialnym, darmowym i czystym źródłem energii. Kolektory są to urządzenia umożliwiające wykorzystanie słońca do celów energetycznych. Dzięki zastosowanej w kolektorze cieczy (glikol, woda) lub gazu energia słoneczna przekształcana jest w ciepło.

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia

Na początku projektowania kuchni warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Między innymi jaką rolę pełni dla mnie kuchnia? jak duża jest moja rodzina? Jak często robię zakupy? Jakie wymagania musi spełniać? Wcześniejsze przemyślenie tych kwestii ułatwi późniejszą pracę również wtedy, gdy projekt zlecamy architektowi

Czytaj więcej

Zanim kupisz projekt

Przed zakupieniem działki upewnij się, czy będzie możliwość wybudowania na niej wymarzonego projektu domu.

Czytaj więcej

Adaptacja a zmiany

Zakup gotowego projektu jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na budowę wymarzonego domu. Każdy gotowy projekt wymaga adaptacji nawet jeżeli będziesz zgłaszał budowę.

Czytaj więcej

Program "MDM"

Budowa domu lub kupno mieszkania to spore wyzwanie dla młodych ludzi. Razem z początkiem nowego roku młodzi ludzie marzący o swoim pierwszym mieszkaniu uzyskali możliwość ubiegania się o kredyt z dopłatą. Kredyt można uzyskać zarówno na zakup mieszkania jak i budowę domu.

Czytaj więcej

Zakup projektu uArchitekta

Jesteśmy jedynym biurem architektonicznym w Polsce, będącym pośrednikiem w sprzedaży projektów typowych, w którym pracują sami wykwalifikowani architekci.

Czytaj więcej

Analiza dokumentów MPZP lub DoWZ

Warto zapoznać się przed zakupem z dokumentami tj. Decyzja o Warunkach Zabudowy lub Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Wyślij do nas skan mapy z wymiarami działki oraz skany powyższych dokumentów (WZ lub MZPZ).

Czytaj więcej

Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, na podstawie której można rozpocząć roboty budowlane. Zanim jednak złożą Państwo wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy uzyskać wiele niezbędnych dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku. Przygotowanie dokumentacji wymaga dużo czasu, dlatego warto rozpocząć jej kompletowanie wcześniej.

Czytaj więcej