Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

Projekty domów jednorodzinnych

Szukasz właśnie idealnego dla siebie projektu domu jednorodzinnego?


Doskonale trafiłeś! Na naszej stronie www.uarchitekta.pl znajdziesz bazę wyjątkowych i ciekawych projektów domów jednorodzinnych na każdą kieszeń, w różnych stylach, metrażach i o różnych charakterach. 

Czytaj więcej

Tanie projekty domów

Budowa każdego domu jednorodzinnego dla inwestora wiąże się z dużym nakładem środków finansowych. Istnieją jednak sposoby, aby ten wydatek nieco zmniejszyć, a nie będzie to miało wpływu na funkcjonalność i komfort użytkowania domu jednorodzinnego. Jeśli chcesz to zrobić i już na początku procesu inwestycyjnego nieco zoptymalizować poniesione wydatki wybierz tani projekt domu.

Czytaj więcej

Nowoczesne projekty domów

Nowoczesne projekty domów coraz częściej zdobywają serca nowych inwestorów, którzy chcą żeby ich dom wyglądał wyjątkowo przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Często widać to przy wyborze projektów domów z płaskim dachem, który zawsze przyciąga największą uwagę. Dachy płaskie w nowoczesnych projektach domów pozwalają na uzyskanie np. dodatkowych tarasów, poprawiają parametry energetyczne domu, jednym słowem mogą być integralną i spójną częścią domu.

Czytaj więcej

Gotowe projekty domów

Zbudujmy dom. W niejednej głowie przewinęła się ta myśl. W tej myśli mieści się wiele różnych znaczeń i kontekstów. Dom to nie tylko obiekt budowlany, ale to miejsce w którym kryje się życie rodzinne, praca, odpoczynek, to miejsce do którego zawsze chce się wracać z dalekiej podróży. Dom dla większości ludzi to spełnienie marzeń. Od kilku lat dokładamy największych starań, aby marzenia naszych Klientów o wybudowaniu domu były realne do spełnienia. 

Czytaj więcej

Domy parterowe projekty

Domy parterowe to idealny sposób na wygodne rozwiązanie funkcji. Projekty domów parterowych posiadają wiele zalet. Główną zaletą domów parterowych to rozmieszczenie funkcji na jednym poziome. Takie projekty nie wymagają zaawansowanego sprzętu budowlanego na przykład dźwigu oraz prac na wysokościach. 

Czytaj więcej

Salutaire – system zdrowego powietrza w domu oparty na GWC

Czy chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz sprzyja Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu? Wyobraź sobie, że powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych grzybów, bakterii i alergenów.

Czytaj więcej

W jaki sposób powinniśmy przygotować działkę do budowy domu?

W momencie, gdy wszystkie formalności są już wypełnione i mamy pozwolenie na budowę czas przystąpić do realizacji Naszego projektu domu poprzez przygotowanie działki budowlanej do robót.

Czytaj więcej

Indywidualny projekt domu w cenie gotowego projektu

Indywidualny projekt domu w cenie projektu katalowego, już od 5500 zł. Tak, jest to możliwe- zapytaj i sprawdź. Zamiast dużej ilości zmian w projekcie typowym, bardziej korzystne jest wykonanie projektu indywidualnego idealnie dostosowanego do naszych wymagań i potrzeb.

Czytaj więcej

Czym różni się zgłoszenie od pozwolenia na budowę

Projekty domów na zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?
W poniższym artykule postaramy się przybliżyć i pokazać różnice między zgłoszeniem a pozwoleniem na budowę. Nowe prawo budowlane stara się usprawnić proces budowlany.  Ma ono na celu uproszczenie  i skrócienie procedury budowlanej.

Czytaj więcej

Kredyt na budowę domu

Pomagamy w sfinansowaniu budowy Twojego wymarzonego projektu domu.Obecnie kredyt hipoteczny jest najbardziej powszechną i najtańszą formą finansowania zakupu nieruchomości. Nasze biuro współpracuje z doświadczonym doradcą, który przystępnie i merytorycznie wyjaśni Państwu procedurę kredytowania.

Czytaj więcej

System bezokapowy

W projektowaniu bardzo ważnym elementem jest odwodnienie dachu. Badając rynek zauważyliśmy brak systemów, które byłyby dedykowane nowoczesnym projektom domów. System BEZOKAPOWY Galeco rozwija tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów.

Czytaj więcej

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podlogowe - czyli tzw. podłogówka są to rury umieszczone pod posadzką, w których krąży woda podgrzewana w kotłowni. Ciepło z wody trafia do podłogi, ogrzewając ją do temperatury wyższej o kilka stopni od tej, która ma być w pomieszczeniu. Dzięki temu cała płyta podłogowa staje się grzejnikiem.

Czytaj więcej

Kolektory słoneczne

Energia słonecznajest nieograniczonym, odnawialnym, darmowym i czystym źródłem energii. Kolektory są to urządzenia umożliwiające wykorzystanie słońca do celów energetycznych. Dzięki zastosowanej w kolektorze cieczy (glikol, woda) lub gazu energia słoneczna przekształcana jest w ciepło.

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia

Na początku projektowania kuchni warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Między innymi jaką rolę pełni dla mnie kuchnia? Jak duża jest moja rodzina? Jak często robię zakupy? Jakie wymagania musi spełniać?  Jakie są moje preferencje wizualne? Wcześniejsze przemyślenie tych kwestii ułatwi późniejszą pracę również wtedy, gdy projekt zlecamy architektowi

Czytaj więcej

Zanim kupisz projekt

Przed zakupieniem działki upewnij się, czy będzie możliwość wybudowania na niej twojego wymarzonego domu.

Czytaj więcej

Adaptacja a zmiany

Zakup gotowego projektu jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na budowę  domu. Każdy gotowy projekt wymaga adaptacji, nawet jeżeli będziesz zgłaszał budowę w urzędzie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.

Czytaj więcej

Program "MDM"

Budowa domu lub kupno mieszkania to spore wyzwanie dla młodych ludzi. Wraz z wejściem w życie programu Mieszkanie dla Młodych młodzi ludzie marzący o swoim pierwszym mieszkaniu uzyskali możliwość ubiegania się o kredyt z dopłatą. Kredyt można uzyskać zarówno na zakup pierwszego mieszkania jak i budowę pierwszego domu.

Czytaj więcej

Zakup projektu uArchitekta

Jesteśmy jedynym biurem architektonicznym w Polsce, będącym pośrednikiem w sprzedaży projektów typowych, w którym pracują wykwalifikowani architekci, będący członkami IZBY ARCHITEKTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Czytaj więcej

Analiza dokumentów MPZP lub DoWZ

Przed zakupem projektu warto zapoznać się z dokumentami dot. działki tj. Decyzja o Warunkach Zabudowy lub Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Wyślij do nas skan mapy z wymiarami działki oraz skany powyższych dokumentów (WZ lub MZPZ) a pomożemy Ci wybrać optymalny projekt.

Czytaj więcej

Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, na podstawie której można rozpocząć roboty budowlane. Zanim jednak złożą Państwo wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy uzyskać wiele niezbędnych dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku. Przygotowanie dokumentacji wymaga dużo czasu, dlatego warto rozpocząć jej kompletowanie wcześniej.

Czytaj więcej