Indywidualny projekt domu w cenie projektu katalowego, już od 6900 zł. Tak, jest to możliwe- zapytaj i sprawdź. Zamiast dużej ilości zmian w projekcie typowym, bardziej korzystne jest wykonanie projektu indywidualnego idealnie dostosowanego do naszych wymagań i potrzeb.
Podjazd przed domem to nie tylko miejsce, gdzie parkujemy nasze samochody. To również pierwsze, co widzą nasi goście, kiedy do nas przyjeżdżają. Dlatego warto zadbać o to, aby był on nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny. W tym wpisie podpowiemy, jak zaplanować przestrzeń podjazdu, aby była ona praktyczna, a jednocześnie dodawała uroku naszemu domowi.
Klatka schodowa nie musi być nudna. Może stać się wyrazem stylu i charakteru domowników, a także przytulnym kącikiem, który zachwyci każdego gościa. Poniżej zebraliśmy oryginalne pomysły na klatkę schodową w domu, dostosowane do różnych stylów wnętrzarskich.
Planujesz budowę domu jednorodzinnego i chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny na realizację swoich marzeń? Zobacz, czy możesz otrzymać go w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%!
Do spełnienia swojego marzenia o budowie domu jednorodzinnego konieczne jest posiadanie działki budowlanej. Jak ją kupić? O czym trzeba pamiętać podczas jej wyboru? Oto główne kwestie!
Efektowna, przemyślana, spójna i trwale wykonana elewacja jest ozdobą bryły każdego budynku. Może być wykonana z przeróżnych materiałów i w naprawdę wielu stylach. Postanowiliśmy więc Was nieco zainspirować – w tym artykule przedstawimy ciekawe pomysły na elewacje domów. Dowiecie się, jakie materiały są wykorzystywane przy wykańczaniu ścian zewnętrznych budynków oraz na co jeszcze zwrócić uwagę przy planowaniu elewacji. Zapraszamy do lektury!
Każdy z nas marzy o pięknie urządzonym wnętrzu i modnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, dlatego ostateczny wybór stylistyki czy sposobu wykończenia nie należy do najprostszych. Sprawdź nasze pomysły na wykończenie wnętrz – mamy nadzieję, że będą dla Ciebie wartościową inspiracją!
Każdy z nas chce mieszkać w pięknym, wygodnym i funkcjonalnym domu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i gustowi. Wybór odpowiedniego stylu architektonicznego jest kluczowy dla osiągnięcia takiego celu. W tym artykule przedstawiamy popularne style domów, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji o swojej wymarzonej przestrzeni do życia.
Wybór dachu to jedna z kluczowych decyzji podczas budowy własnego domu. Wpływa nie tylko na wygląd budynku, ale również na jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Jaki dach wybrać? Temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz dzisiejszy artykuł.
Nowoczesna stodoła to w ostatnim czasie niezwykle popularny styl architektoniczny – dziś więc opowiemy o tym, czym się konkretnie wyróżnia. Jakie są podstawowe cechy nowoczesnej stodoły? Specjalnie dla Was opiszemy je pokrótce w niniejszym artykule. Jeżeli kochasz otwarte, domowe przestrzenie pełne naturalnego światła to zapraszamy do lektury. Oto podstawowe cechy nowoczesnej stodoły!
Otwarte, oświetlone naturalnym światłem wnętrza to jedne z cech charakterystycznych domów stylu nowoczesnej stodoły. Kolejną są oczywiście duże okna, które nieraz potrafią obejmować całe ściany w tego rodzaju budynku. Oznacza to, że taki obiekt powinien tworzyć jedną spójną całość z otaczającym go terenem. Aranżacja otoczenia nowoczesnej stodoły ma realne przełożenie na to, w jaki sposób będzie się prezentować jej wnętrze.
Może pełnić rolę magazynu, składu narzędzi, spichlerza lub przydomowego warsztatu – dziś opowiemy o tym, co wziąć pod uwagę przy projektowaniu budynku gospodarczego. Czy na budowę budynku gospodarczego musimy ubiegać się o specjalne pozwolenia? Co wziąć pod uwagę projektując budynek gospodarczy? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć, jeżeli planujecie budowę takiego obiektu – zapraszamy do lektury!
Wybudowanie domu jednorodzinnego jest dużym przedsięwzięciem, które wymaga również sporych nakładów finansowych. Co dokładnie wpływa na koszt budowy domu jednorodzinnego i jak sprawdzić ceny przed zdecydowaniem się na taką inwestycję?
Na montaż rekuperacji, czyli wentylacji z odzyskiem ciepła decyduje się obecnie coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych. Jak dokładnie działa taka instalacja? Kiedy warto, a kiedy nie warto jej montować? Jakie są najczęściej powtarzające się fakty i miny na temat wentylacji z odzyskiem ciepła? Wyjaśniamy!
Budowę domu możesz sfinansować ze środków własnych lub poprzez kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku w Księdze Wieczystej, nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie.
Biuro projektowe uArchitekta może zaoferować inwestorom niezwykle rozbudowany katalog nowoczesnych projektów domów. Dobry projekt wymaga odpowiedniej firmy budowlanej, która zajmie się jego realizacją. Tutaj, dobrym rozwiązaniem może być kompleksowa budowa domu z firmą budowlaną New House. To gwarancja fachowego wsparcia na wszystkich etapach inwestycji oraz profesjonalnego wykonania wszystkich prac. Co dokładnie oferuje firma New House i dlaczego warto zdecydować się na kompleksową realizację projektu?
Prefabrykowane domy modułowe są efektem wieloletniego projektu ukierunkowanego na dobre samopoczucie i komfort ich mieszkańców, optymalizację zasobów oraz energii zarówno podczas produkcji, instalacji, jak i wieloletniej eksploatacji, co pociąga za sobą oszczędności i zrównoważony rozwój.
Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na montaż bufora ciepła, który stanowi część instalacji grzewczej. Czym dokładnie jest bufor ciepła? Jak on działa? Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z jego montażu?
Wentylacja jest bardzo ważna w każdym domu jednorodzinnym i jest ona niezbędnym elementem projektu architektonicznego. Służy ona do wymiany powietrza pomiędzy wnętrzem a otoczeniem budynku i dba o jego odpowiednią jakość. Wyróżnia się 4 główne rodzaje wentylacji budynków. Czym się one charakteryzują? Na jaką wentylację warto się zdecydować?
Wieniec stropowy w budownictwie jest jednym z kluczowych elementów budowli, który odpowiada za jej stabilność i trwałość. Czym dokładnie jest wieniec stropowy? Jakie są jego rodzaje? Jakie spełnia on funkcje?
Wybudowanie domu na działce ze spadkiem nie jest niemożliwe, natomiast może ono podawać pewne trudności. W jaki sposób zbudować dom na działce, która położona jest na nierównościach?
Zastanawiasz się nad budową domu parterowego? Jeśli tak, to oczywiste, że w pierwszej kolejności potrzebny jest ci porządny projekt, który wykonany zostanie przez specjalistę. Jak najbardziej możesz zdecydować się też na gotowy projekt i jedynie wprowadzić na nim ewentualne poprawki, aby był w pełni funkcjonalny i dopasowany pod ciebie.
Obecnie niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę, czy też mamy dom jednorodzinny, wymagane jest sporządzenie świadectwa energetycznego, które jest niezbędnym dokumentem, szczególnie podczas transakcji sprzedaży nieruchomości.
Jaki dom jest idealny dla singla? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująco różnorodna, gdyż każdy z nas ma indywidualne potrzeby i preferencje. Dlatego warto zastanowić się, jakie cechy domu będą najbardziej pasować do stylu życia osoby mieszkającej w pojedynkę, a jednocześnie zapewnią komfort, funkcjonalność i przestrzeń do realizacji pasji.
Aranżacja małego metrażu może być nie lada wyzwaniem, w końcu chcemy by nasz dom, był funkcjonalny i komfortowy dla wszystkich domowników, a do tego dobrze się prezentował, był przytulny i stylowy. Jak zaaranżować wnętrza, by maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń? Podpowiadamy!
W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Nie tylko zapewnia ona większą swobodę, ale i daje więcej możliwości. Nie w każdym zawodzie i nie w każdej branży niezbędna jest fizyczna obecność w biurze. Do tego oczywiście dochodzi grupa osób, która prowadzi własną działalność gospodarczą.
Budowę domu często bierze się pod uwagę właśnie wtedy gdy, zastanawia się nad powiększeniem rodziny. Posiadając dzieci, o wiele wygodniej jest mieszkać w domku jednorodzinnym z ogrodem, niż w mieszkaniu. Nie chodzi tylko i wyłącznie o przestrzeń, ale i o własny komfort oraz bezpieczeństwo, które przecież chce zapewnić dzieciom każdy kochający rodzic. Decydując się na wybudowanie domu, z całą pewnością należy zapoznać się z dostępnymi projektami lub stworzyć własny we współpracy z architektem. W ten sposób będzie można uwzględnić wszelkie potrzeby rodziny i od podstaw stworzyć dom, w którym z przyjemnością będzie się spędzać wspólny czas.
Skuteczne ocieplenie poddasza jest absolutną podstawą do tego, aby ograniczyć straty energetyczne. Wybór odpowiedniego materiału zależy od m.in. posiadanego budżetu. Przesadna oszczędność nie jest jednak wskazana, ponieważ niskiej jakości izolacja cieplna jest równoznaczna z wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Zastanawiasz się, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem, gdzie znajdziesz zbiór przydatnych informacji.
Domy szkieletowe nie są w Polsce aż tak popularne, jak domy murowane. Czym charakteryzują się takie konstrukcje? Jakie mają zalety i wady? Ile kosztuje budowa domu szkieletowego? Wyjaśniamy!
Smart home – to termin, którego jeszcze dwie dekady temu większość osób nie wiązała z budownictwem. Jednak w ostatnich latach smartfony, smartwatche, smartbandy i różne inne smarty stały się stałym elementem naszej codzienności.
Wstępny plan rozmieszczenia pomieszczeń to zazwyczaj pierwszy krok postawiony na drodze do realizacji marzenia o własnym domu. Dlatego w niniejszym wpisie opowiemy o tym, jak taki plan przygotować. Dowiesz się jak w kilku krokach stworzyć zarys projektu, który później skonsultujesz z architektem.
W zgodzie z nowelizacją przepisów, która weszła w życie 3.01.2022 roku, każdy posiadacz działki budowlanej lub rolnej może rozpocząć budowę domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych w uproszczonej procedurze. Może być to zabudowa do celów rekreacyjnych lub mieszkaniowych. Co oznacza ta uproszczona procedura?
esteś na etapie urządzania swojego domu lub mieszkania? A może przymierzasz się do przeprowadzenia remontu? Szukasz nowego sposobu zaaranżowania swojej przestrzeni życiowej? Jeżeli utożsamiasz się z przytoczonymi wyzwaniami to możemy Cię zapewnić, że dobrze trafiłeś!
Brąz to obok czerwieni najczęściej spotykany kolor dachów w naszym kraju. Jest ponadczasowy i pasuje zarówno budynków o nowoczesnej architekturze jak i klasycznych projektów. Zgramy go zarówno z jasną, jak i ciemną elewacją – to wszechstronność, którą kochają Polacy.
Aura zimowa powoli ustępuje wyższym temperaturom, a sezon budowlany nadchodzi wielkimi krokami. Dziś więc postanowiliśmy opowiedzieć o aspekcie projektu, który często jest odkładany na sam koniec przez inwestorów – czyli o wykończeniu zewnętrznym budynku. Gdzie szukać inspiracji na elewację budynku? Jaki styl wykończenia zewnętrznego najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Sprawdźmy!
Ściany wewnątrz domu można wykończyć za pomocą różnych materiałów. Wybór tego odpowiedniego będzie zależał od stylu, funkcji pomieszczenia czy osobistych preferencji właściciela. Jakie materiały na ściany wewnętrzne wybierane są najczęściej? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?
Wiatrołap, nazywany też przedsionkiem, jest jednym z elementów konstrukcyjnych wielu budynków. Czym on dokładnie jest i jakie spełnia funkcje? W jaki sposób można go zaaranżować?
Chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd? Pomyśl o wykorzystaniu do tego fotowoltaiki! Kiedy warto zdecydować się na jej montaż? Jakie zapewnia ona korzyści?
Zamierzasz wybudować dom? W takim przypadku konieczne będzie zakupienie wielu materiałów niezbędnych do jego wzniesienia. Jakie materiały stosowane są obecnie do budowy domów jednorodzinnych? Kiedy je kupować i jak oszczędzać?
Wybór koloru elewacji domu wpływa na jego ogólną estetykę. Dobrze dobrana kolorystyka potrafi podkreślić walory budynku. Dostępność materiałów, przy pomocy których można ozdobić elewację, jest praktycznie nieograniczony. Aby wyróżnić ze smakiem dom na tle innych, warto trzymać się kilku zasad.
Spiżarnia niegdyś była obecna w każdym domu. Dziś to pomieszczenie ponownie zaczyna cieszyć się popularnością. Można wydzielić ją zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Wyznaczenie takiego miejsca do przechowywania będzie niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które pomoże zorganizować kuchenną przestrzeń.
Decydując się na budowę domu, inwestorzy stoją przed podjęciem decyzji o wyglądzie, ale przede wszystkim o funkcjonalności budynku. Coraz częściej uwaga i wybór skupiaj się na domach energooszczędnych. Zastosowane w nich rozwiązania pomagają zminimalizować koszty eksploatacji. Czym jeszcze charakteryzuje się takie budownictwo i dlaczego jest tak chętnie wybierane?
Aranżacja poddasza nie należy do łatwych czynności. Chociaż ma ono swój niepowtarzalny klimat, jego zagospodarowaniu nie sprzyjają obecne tam skosy. Urządzając to miejsce, warto mieć na uwadze kilka sprawdzonych trików, które sprawią, że będzie to wygodna przestrzeń.
Dom z bali kojarzy nam się z urokliwą chatką w górach, usytuowaną wśród pięknych okoliczności przyrody. Jednak drewno doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku domów letniskowych, ale również całorocznych. To rozwiązanie, jak każde inne, posiada wiele zalet, ale również wady.
Projekty domów z dachami dwuspadowymi cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób planujących budowę. Jak wykonany jest dach dwuspadowy? Jakie są jego najważniejsze zalety?
Wybór drzwi wejściowych (zewnętrznych) do domu jednorodzinnego to ważna decyzja, ponieważ mają one zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. O czym powinniśmy pamiętać przy ich zakupie?
Zamierzasz korzystać z paliw stałych do ogrzewania swojego domu? Zobacz, jakie wymogi musi spełniać kotłownia na paliwo stałe, w której zainstalowany będzie kocioł grzewczy.
Pokrycia dachowe w czerwonym kolorze są wybierane już od wieków. Dzisiaj można zobaczyć je zarówno na tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach. Jak dobrać odpowiedni kolor elewacji do domu z czerwonym dachem? Oto 3 sprawdzone duety!
Czy na wąskiej działce można wybudować dom jednorodzinny? Bardzo często jest to możliwe, ale wszystko zależy od wybranego projektu architektonicznego. Jak dobrać odpowiedni projekt domu na wąską działkę? Sprawdź, na co trzeba zwrócić wtedy baczną uwagę.
Dom rodem z hollywoodzkich produkcji to marzenie niejednego rodziny. Nic dziwnego. Domy w stylu amerykańskim są przestronne, cechują się funkcjonalnością, a do tego wyróżniają się ponadczasowym designem. Mimo że ich układ funkcjonalny różni się znacząco od tego, co znane jest w Europie, projekty te stają się coraz popularniejsze.
Domy w zabudowie bliźniaczej cieszą się obecnie dużą popularnością. To kompromis pomiędzy domem wolnostojącym a zabudową szeregową. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, ale ma również wady. Dlatego też decyzja o kupnie domu typu bliźniak powinna być dobrze przemyślana. Poznaj wady i zalety domu w zabudowie bliźniaczej.
Balkon jest świetnym rozwiązaniem, jeśli inwestorzy pragną zyskać dodatkowe miejsce użytkowe, czy utworzyć strefę relaksu. Chcąc mieć balkon, który będzie wygodny i elegancki, warto zaplanować jego wygląd już na etapie projektowania domu.
Zarówno taras, jak i balkon łączą wnętrze domu ze światem zewnętrznym. Na pierwszy rzut oka różnica między tarasem a balkonem jest jasna. Warto szczegółowo się nad nią zastanowić, jeżeli planujemy budowę domu lub jego zakup. Jaka jest dokładna różnica między nimi?
Poddasze bywa problematyczną przestrzenią ze względu na skosy. Nie oznacza to jednak, że nie może być praktyczne! Zobacz, w jaki sposób zagospodarować poddasze w domu lub mieszkaniu.
Budowa domu jest przedsięwzięciem, który pochłania znaczny budżet. Wszelkie niedociągnięcia na etapie projektu potrafią negatywnie odbić się na kosztach budowy. Aby tego uniknąć warto jest skorzystać z usług sprawdzonego architekta, który zadba o prawidłowy przebieg procesu projektowego.
Budując dom jednorodzinny, zwłaszcza swój pierwszy, z całą pewnością pojawia się wiele pytań dotyczących tego, jak powinien wyglądać taki dom, o czym pomyśleć i co takiego koniecznie wziąć pod uwagę. Pierwszym etapem oczywiście jest wybór samego projektu. Już tutaj należy wiedzieć, czym się kierować, a także, jakie kwestie będą najważniejsze. O czym na pewno nie można zapomnieć, a na co nie przymykać oka?
Własny dom to marzenie wielu osób. Atrakcyjna okolica, przystępna cena, powierzchnia działki — na co zwracać uwagę, przeglądając ogłoszenia? Czy warto sprawdzać księgi wieczyste? Jak znaleźć idealną działkę, na której stanie dom? Jakich formalności należy dopilnować?
Pobudowanie własnego domu to marzenie wielu rodzin. Realizację tego celu rozpoczyna się od znalezienia miejsca, gdzie ma on powstać. Nie każda działka będzie do tego celu odpowiednia. Działki rolne kuszą swoim położeniem w spokojnych miejscach oraz niską ceną. Jednak aby pobudować na takiej działce dom trzeba przejść szereg dodatkowych procedur.
Budowa domów z drewna to bardzo popularny i gorący temat. W ostatnim czasie widocznie rośnie zainteresowanie tego typu domami. Oczywiście mają one wiele plusów, które ostatecznie przekonują przyszłych lokatorów, którzy decydują się na to, aby zacząć z budową od zera i stworzyć swój wymarzony dom w całości z drewna. Podpowiadamy, jak zbudować dom z drewna krok po kroku.
Wybór działki pod budowę domu jest niezwykle istotny. To od działki zależy, jaki dom będzie można na niej pobudować oraz jakie będą koszty całej inwestycji. Zakup konkretnej działki warto starannie przemyśleć, by pobudować na niej dom marzeń.
Okna w budynku powinny być nie tylko odpowiednio dobrane, ale również zamontowane. Dotyczy to nie tylko fachowego osadzenia, ale też umieszczenia ich na właściwej wysokości. Ile zgodnie z prawem powinna wynosić odległość okna od podłogi?
Projekt gotowy czy projekt indywidualny domu - to dylemat wielu inwestorów. Poniżej przedstawiamy powody dlaczego warto wybrać indywidualny projekt domu.
Dom z garażem czy bez? To jedno z pytań, które zadaje sobie każdy człowiek stający przed wyzwaniem, jakim jest wejście w posiadanie domu. Początkowo, w trakcie przeglądania ofert działek, należy sprawdzić ich wymiary. Na tej podstawie można będzie rozplanować całą przestrzeń, w tym także pomyśleć o tym, gdzie będzie parkowany samochód.
Jeśli inwestor kupił działkę w wybranym miejscu, przechodzi do wyboru projektu domu. Aktualnie projekty domów parterowych i piętrowych cieszą się podobną popularnością. Te pierwsze są znacznie bardziej komfortowe przede wszystkim ze względu brak schodów oraz niższe koszty.
Chociaż na wielu ulicach można spotkać jeszcze popularne domy „kostki” z minionej epoki, to dzisiejsze projekty domów z płaskim dachem mają z nimi niewiele wspólnego. Mają one zdecydowanie bardziej estetyczną i nowoczesną formę. Inwestorów dręczy również pytanie, czy taki dach jest praktyczny? Posiada on minimalny spadek, który wynosi od 3 do 11-12 stopni. Jest to niezbędne ze względu na prawidłowe odprowadzenie wody. Zapobiega to także zatrzymywaniu się czapy śnieżnej na dachu.
Gotowy dom, który z czasem jest zamieszkiwany przez seniora, można tylko częściowo dostosować do jego potrzeb. Jeśli posiada on więcej kondygnacji, to warto przeznaczyć parter dla osoby starszej, by poruszanie się między poszczególnymi pomieszczeniami było komfortowe. Oczywiście w łazience można postawić na prysznic, który nie sprawi tyle trudności jak wanna. Ograniczona ilość mebli we wnętrzach zapewni swobodę ruchu, ale jednocześnie umożliwi schowanie wszelkiego rodzaju przedmiotów codziennego użytku.
Domy z poddaszem posiadają wiele zalet, dlatego od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. To doskonała alternatywa pomiędzy domem parterowym a piętrowym. Dla kogo takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Beton jest materiałem, który dzisiaj przeżywa swój renesans. Doskonale wpisuje się we współczesne, loftowe przestrzenie, a przy tym oferuje wysoką trwałość i wytrzymałość. Beton może być również wykorzystany do wykończenia schodów zewnętrznych. W tym celu najlepiej zdecydować się na beton dekoracyjny. Co warto wiedzieć na jego temat?
Wzrosty cen materiałów budowlanych, jakie miały miejsce w zeszłym oraz w tym roku, spowodowały, że dzisiaj budowa domu jednorodzinnego jest związana z wyższym wydatkiem niż jeszcze kilka lat temu. Ile kosztuje wybudowanie domu o metrażu 100 m2 w 2022? Przyglądamy się aktualnym cenom!
Rosnące koszty ogrzewania domów powodują, że coraz więcej osób interesuje się nowymi technikami grzewczymi. Wśród nich znajduje się ogrzewanie na podczerwień, które zasilane jest energią elektryczną. Jak działa tego typu ogrzewanie? Jakie są jego główne zalety i wady? Kiedy warto się na nie zdecydować?
Wąska działka – jaki dom? Najlepsze projekty domów na wąskie działki Czy na wąskiej działce można wybudować dom jednorodzinny? Bardzo często jest to możliwe, ale wszystko zależy od wybranego projektu architektonicznego. Jak dobrać odpowiedni projekt domu na wąską działkę? Sprawdź, na co trzeba zwrócić wtedy baczną uwagę.
Pokrycia dachowe w czerwonym kolorze są wybierane już od wieków. Dzisiaj można zobaczyć je zarówno na tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach. Jak dobrać odpowiedni kolor elewacji do domu z czerwonym dachem? Oto 3 sprawdzone duety!
Podczas budowy domu mamy do czynienia z wieloma możliwościami wykorzystania większej przestrzeni. Jednym z ciekawszych pomysłów jest stworzenie garażu. Możemy w nim nie tylko przechowywać przynajmniej jedno auto, ale również traktować go jako powierzchnię do magazynowania rozmaitych rzeczy. Czy możemy również wykorzystać go jako budynek gospodarczy?
W ostatnich latach budownictwo energooszczędne zyskuje na popularności. To, co do niedawna było modą, obecnie staje się standardem. Inwestorzy mają świadomość, że koszty ogrzewania to jeden z największych wydatków związanych z eksploatacją domu jednorodzinnego. Te energooszczędne określane są zatem przyszłością budownictwa. Jednak, czy taki dom może być tani w budowie? Jakie korzyści płyną z wybudowania takiego domu? Sprawdź!
Antresola to rodzaj półpiętra. Jest to dodatkowa przestrzeń, zwykle w wysokim pomieszczeniu, wybudowana nad standardową powierzchnią. Przepisy prawa budowlanego określają antresolę jako górną część kondygnacji albo pomieszczenia znajdującą się nad przedzielającym je stropem pośrednim. Daje szerokie możliwości aranżacji i jest sposobem na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej.
Stawianie swoich czterech ścian to inwestycja, z której docelowo mają korzystać kolejne pokolenia. Projektowanie domów to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ zanim wbijemy pierwszą łopatę na działce, powinniśmy mieć już plan. Coraz więcej osób właśnie z tego powodu wybiera dom parterowy. Jego cena może jednak zaskoczyć. Pokażemy Ci z czego ona wynika oraz dlaczego warto ją zapłacić.
Duża rodzina ma mnóstwo zalet - od braku nudy, przez wiele uśmiechu dostarczanego przez dzieci, aż po pozytywną, pełną energii atmosferę. Czasami jednak chcielibyśmy zaznać trochę prywatności. Szczególnie wtedy, gdy toczy się bitwa o łazienkę przed wyjściem do pracy czy szkoły. Master bedroom pozwoli na zaspokojenie wielu Twoich potrzeb.
Szacuje się, że co dziesiąty inwestor decyduje się na budowę domu typu stodoła. To rozwiązanie niezwykle efektowne, a także efektywne. Wyróżniaj się naturalnością, funkcjonalnością i energooszczędnością. Nic zatem dziwnego, że są to coraz chętniej wybierane projekty. Czym charakteryzuje się nowoczesna stodoła i czym różni się od zwykłego domu? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!
Dom powinien spełniać przede wszystkim jeden kluczowy warunek - powinien być dostosowany do działki, na jakiej ma zostać zbudowany. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje możliwość budowy domu na wąskiej parceli. Jak najbardziej! Obecnie, dostępnych jest wiele funkcjonalnych projektów domów przeznaczonych na wymagające grunty - wąskie, małe i o niestandardowych kształtach.
Dziś coraz rzadziej buduje się domy z piwnicą. Jednak nadal można spotkać inwestorów, którzy decydują się na takie rozwiązanie. Dom z piwnicą to najlepszy wybór dla tych, którym zależy na dodatkowej przestrzeni, bez powiększania obrysu budynku. To dodatkowe miejsce, które można wykorzystać w różny sposób.
Kupiłeś wymarzoną działkę i planujesz budowę domu? Na pewno stoi przed Tobą wiele trudnych decyzji, a jedną z nich jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Nie jest to łatwe zadanie, bo rynek oferuje co najmniej kilka możliwości. Od tego, na którą z nich się zdecydujesz, zależeć będą koszty eksploatacji, komfort oraz trwałość, a to przekłada się na jakość naszego życia. Sprawdź czym efektywnie ogrzać dom.
W nowym budownictwie coraz częściej możemy spotkać się z salonem z otwartą kuchnią. To rozwiązanie stosowane zarówno w dużych domach jednorodzinnych, jak i małych kawalerkach. Czy faktycznie połączenie tych dwóch przestrzeni jest praktyczne? Czy zawsze warto kierować się modą? O tym przeczytacie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
Rosnące koszty eksploatacji skłaniają wielu inwestorów do wyboru projektów domów, których utrzymanie nie jest związane z wysokim wydatkiem. Zobacz, jaki wpływ ma projekt domu na jego energooszczędność!
Obecnie najczęściej budowane są domy z poddaszem użytkowym i domy parterowe. Na jaki projekt domu jednorodzinnego warto się zdecydować?
Powierzchnia użytkowa budynku jest jednym z głównych czynników wpływających na jego cenę. Parametr ten ma również znaczenie przy wyliczaniu podatków i innych opłat. Co dokładnie zalicza się do powierzchni użytkowej domu? Jak ją wyliczyć?
Pierwszym krokiem do budowy wymarzonego domu jest wybór działki. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości może być jednak nie lada problemem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki budowlanej?
Wybudowanie własnego domu jednorodzinnego to poważna decyzja i spore przedsięwzięcie. Właśnie z tego powodu trzeba być do niego odpowiednio przygotowanym i wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii oraz czynników. Podstawową kwestią pozostaje również to czy lepiej zdecydować się na dom z gotowego projektu czy ten projekt stworzyć samodzielnie we współpracy z architektem. Następnie warto zastanowić się również, jaka opcja będzie najlepsza. Dom piętrowy czy parterowy? Który z nich cieszy się największą popularnością na przestrzeni ostatnich lat?
Bez względu na wielkość Twojego domu, wydaje się, że nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby uporządkować wszystkie rodzinne rzeczy. Jeśli masz problemy z utrzymaniem schludnego, uporządkowanego domu, możesz rozważyć utworzenie stref organizacyjnych dla każdego pokoju. O strefach warto pomyśleć już na etapie projektu domu. To wtedy możesz zaplanować przestrzeń na wypoczynek, pracę siłownię czy salę kinową.
Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Tak samo jak już sam wybór odpowiedniego projektu, który spełni wszystkie oczekiwania. Właśnie z tego powodu warto podejść do tego w pełni profesjonalnie i zastanowić się na spokojnie, czego konkretnego oczekuje się od nowego domu i jakie wymogi koniecznie musi on spełnić, aby być wygodnym, przestronnym i, aby żyło się w nim naprawdę dobrze. W takim razie, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, mając przed sobą wiele różnych projektów?
Wybierając projekt domu i decydując się na rozpoczęcie budowy, z całą pewnością pod uwagę należy wziąć różne kwestie. To właśnie dzięki nim o wiele łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję, z której na dodatek będzie się w pełni zadowolonym. Jedną z tych najbardziej podstawowych kwestii, które spędzają często sen z powiek, jest właśnie ta czy lepiej zdecydować się na dom z poddaszem użytkowym czy może na projekt z piwnicą? Warto wiedzieć, która opcja sprawdzi się najlepiej!
Jeśli budujesz nowy dom, nie ma wątpliwości, że system odzyskiwania ciepła inaczej nazywany rekuperacją może zaoferować znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w porównaniu z tradycyjnym sposobem ogrzewania, jakim jest węgiel lub gaz. Pompa ciepła, rekuperacja i panele fotowoltaiczne to system, który może do zera obniżyć Twoje wydatki na ogrzewanie. Sprawdź, dlaczego warto zainstalować system rekuperacji w domu!
Projekt budowlany prezentuje dokładne plany domu i stanowi podstawę do rozpoczęcia prac. Wchodzi on w skład dokumentacji technicznej budynku. Jak odczytywać informacje zawarte w projekcie domu jednorodzinnego?
Właściwie rozplanowane oświetlenie zewnętrzne domu pełni kilka funkcji – pozwala na korzystanie z otoczenia budynku nawet po zmroku, podnosi poziom bezpieczeństwa, wytycza drogę i może stać się efektowną dekoracją. Jakie lampy zewnętrzne wybrać?
Wysokość pomieszczeń w domach jednorodzinnych jest określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jaka jest minimalna wysokość pokoju w domu zgodnie z przepisami? Jaką typową wysokość mają pomieszczenia mieszkalne?
Aby doprowadzić do działki media jak prąd, wodę, kanalizację czy gaz, konieczna jest instalacja odpowiednich przyłączy do tych sieci. Działka, która wyposażona jest w przyłącza, określana jest jako działka uzbrojona. Gdy zatem grunt kupowany jest jako nieuzbrojony, konieczne jest jego uzbrojenie, czyli wykonanie przyłączy. Jak to zrobić?
Przedogródek to teren znajdujący się przed wejściem do domu. Stanowi on reprezentacyjną przestrzeń, dlatego warto zadbać o jej aranżację, by robiła dobre pierwsze wrażenie. Jak urządzić ogródek przed domem? Oto pomocne porady!
Zanim rozpoczniesz ocieplanie swojego domu, sprawdź dostępne rodzaje materiałów termoizolacyjnych. Kiedy warto zdecydować się na styropian, a kiedy na wełnę? Do czego służy pianka PUR w termoizolacji?
Dobór odpowiedniej elewacji do dachu może nastręczać sporo trudności. Są jednak takie barwy pokryć dachowych, które pozwalają na zestawienie z różnymi kolorami ścian zewnętrznych. Do tej kategorii zaliczają się grafitowe dachy. Jaka elewacja do dachu w ciemnoszarym kolorze będzie najlepsza?
Ostatnie podwyżki cen materiałów budowlanych spowodowały, że wiele osób planujących budowę swojego wymarzonego domu weryfikuje swoje zamiary. Coraz częściej można spotkać się także z pytaniem – jak tanio wybudować dom? Sprawdź, jakie czynniki wpływają na koszt budowy domu i jak można go obniżyć!
Do rozpoczęcia budowy domu konieczne jest zakupienie potrzebnych materiałów. Wśród nich znajdują się te do wymurowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Sprawdź, jak wyliczyć ilość pustaków potrzebną do wybudowania domu!
Stan zerowy budynku, czyli jego stan zero jest pierwszym etapem prac budowlanych. Czym dokładnie jest stan zero i jakie prace obejmuje?
Nie każdy wie, ale projekt domu i inne związane z nim dokumenty mają swoje daty ważności. Jak długo ważny jest projekt domu jednorodzinnego? Czy pozwolenie na budowę i zgłoszenie budowy mają określoną ważność? Sprawdzamy najważniejsze terminy!
Przymierzasz się do spełnienia swojego marzenia, czyli do wybudowania domu? Czy w takiej sytuacji lepiej najpierw wybrać działkę, a potem projekt? A może rozpocząć od przeglądania projektów domów jednorodzinnych? Sprawdź, w jakiej kolejności powinno się wykonać te czynności!
Nie możesz znaleźć żadnej ciekawej propozycji wśród gotowych projektów domów? Masz wizję idealnego domu dla siebie i całej rodziny? Możesz wcielić ją w życie! Jak to zrobić? Najlepiej przelać swoją koncepcję na papier – ten zwykły lub wirtualny. Jak samodzielnie zaprojektować dom? Jakie programy mogą w tym pomóc? Sprawdź!
Czy na 70 m2 można mieszkać komfortowo? Jak najbardziej! 3 stycznia 2022 roku weszło w życie nowe prawo, które umożliwia budowę domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 bez potrzeby ubiegania się o pozwolenie i bez nadzoru kierownika budowy. Jakie projekty dostępne są w tym wariancie?
Według przepisów działka budowlana musi być połączona z drogą publiczną. W przeciwnym przypadku nie można rozpocząć na niej budowy domu lub innej inwestycji. Co wtedy, gdy droga dojazdowa do działki nie jest dostępna?
Wykonanie elewacji z cegły klinkierowej jest związane z wysokim kosztem, jednak ma ona sporo zalet. Dlaczego warto zdecydować się na elewację z klinkieru? Jak wykorzystać go do wykończenia ścian zewnętrznych budynku?
Od 25 stycznia 2022 roku rozpoczęła się następna edycja programu „Czyste Powietrze”. Ile wynosi kwota dotacji? Kto może ją otrzymać? Czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na nowy dom?
Często trudno przewidzieć swoje potrzeby związane z budową domu jednorodzinnego. Powiększająca się rodzina, opieka nad rodzicem, biuro w domu – dla osób, które nie wiedzą, jaka powierzchnia będzie dla nich optymalna, doskonałym wyborem są projekty domów z poddaszem do adaptacji. Co warto o nich wiedzieć?
Jesteś właścicielem starszego domu? Możesz zdecydować się na jego przebudowę, by dopasować go do współczesnych wymogów i swoich potrzeb. Na czym dokładnie polega przebudowa domu jednorodzinnego? Jakie formalności są z nią związane? Jak uzyskać projekt przebudowy domu?
Gotowe projekty domu są dostępne w różnorodnych wariantach i można dopasować je do własnych potrzeb i do działki, na której planujemy rozpocząć budowę. Nie zawsze jednak wybrany projekt w pełni odpowiada naszym potrzebom. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być wprowadzenie w nim zmian. W jakim zakresie można je wykonać? Z jakimi kosztami są one związane?
Budowa domu to kosztowny proces, dlatego wiele osób, które go planują, poszukuje oszczędności. Jednym ze sposobów na redukcję wydatków jest otrzymanie dofinansowania. Z jakich dotacji mogą skorzystać inwestorzy?
Wybudowanie domu to duże przedsięwzięcie. Jedną z ważnych decyzji związanych z tą inwestycją jest wybór systemu budowy. Co warto wiedzieć o budowie domu metodą gospodarczą?
Każdy, kto decyduje się na budowę domu, zobowiązany jest do wybrania odpowiedniego projektu budynku. Projekt budowlany to nie tylko szkic pomieszczeń, ale obszerna dokumentacja, która składa się z trzech podstawowych części. Co zatem powinien zawierać projekt domu? Sprawdź!
Budowa domu jednorodzinnego może być związana z wysokimi kosztami. Szczególnie dzisiaj, gdy ceny materiałów budowlanych są na wysokim poziomie, realizacja tego marzenia może być sporym wyzwaniem finansowym. Są jednak sprawdzone sposoby, by zaoszczędzić. Oto 10 z nich!
Zamierzasz rozpocząć budowę domu? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące kierownika budowy! Wyjaśniamy, kim dokładnie jest kierownik budowy, czy zawsze trzeba korzystać z jego usług, a także podajemy ich ceny.
Niezwykle ważna w wyborze projektu jest także stylistyka domu. W końcu efekt wizualny jest równie ważny, jak funkcjonalność budynku. Wybór projektów jest ogromny, i uwzględnia domy nowoczesne, w stylu stodoły, parterowe oraz wiele innych. Wybór zależy od naszych osobistych upodobań. Projekt domu uwzględnia także takie aspekty wizualne, jak bryła budynku, kolor elewacji, dachu czy rozmiar okien. Niekiedy wybór stylistyki domu nie do końca zależy wyłącznie od nas. Różnego rodzaju wytyczne zawarte w dokumentacji mogą określać styl budynku, jednak z odpowiednim projektem z pewnością uda nam się połączyć konieczne założenia z naszym indywidualnym poczuciem estetyki.
Przed zakupem projektu warto zapoznać się z dokumentami dot. działki tj. Decyzja o Warunkach Zabudowy lub Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Wyślij do nas skan mapy z wymiarami działki oraz skany powyższych dokumentów (WZ lub MZPZ) a pomożemy Ci wybrać optymalny projekt.
Pozwolenie na budowę jest decyzją administracyjną, na podstawie której można rozpocząć roboty budowlane. Zanim jednak złożą Państwo wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy uzyskać wiele niezbędnych dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku. Przygotowanie dokumentacji wymaga dużo czasu, dlatego warto rozpocząć jej kompletowanie wcześniej.
Jesteśmy jedynym biurem architektonicznym w Polsce, zajmującym się sprzedażą własnych projektów typowych domów, w którym pracują wykwalifikowani architekci, będący członkami IZBY ARCHITEKTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Zakup gotowego projektu jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na budowę domu. Każdy gotowy projekt wymaga adaptacji, nawet jeżeli będziesz zgłaszał budowę w urzędzie, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę.
Przed zakupieniem działki upewnij się, czy będzie możliwość wybudowania na niej twojego wymarzonego domu.
Budowa domu lub kupno mieszkania to spore wyzwanie dla młodych ludzi. Wraz z wejściem w życie programu Mieszkanie dla Młodych młodzi ludzie marzący o swoim pierwszym mieszkaniu uzyskali możliwość ubiegania się o kredyt z dopłatą. Kredyt można uzyskać zarówno na zakup pierwszego mieszkania jak i budowę pierwszego domu.
Na początku projektowania kuchni warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Między innymi jaką rolę pełni dla mnie kuchnia? Jak duża jest moja rodzina? Jak często robię zakupy? Jakie wymagania musi spełniać? Jakie są moje preferencje wizualne? Wcześniejsze przemyślenie tych kwestii ułatwi późniejszą pracę również wtedy, gdy projekt zlecamy architektowi.
Energia słonecznajest nieograniczonym, odnawialnym, darmowym i czystym źródłem energii. Kolektory są to urządzenia umożliwiające wykorzystanie słońca do celów energetycznych. Dzięki zastosowanej w kolektorze cieczy (glikol, woda) lub gazu energia słoneczna przekształcana jest w ciepło.
Ogrzewanie podlogowe - czyli tzw. podłogówka są to rury umieszczone pod posadzką, w których krąży woda podgrzewana w kotłowni. Ciepło z wody trafia do podłogi, ogrzewając ją do temperatury wyższej o kilka stopni od tej, która ma być w pomieszczeniu. Dzięki temu cała płyta podłogowa staje się grzejnikiem.
W projektowaniu bardzo ważnym elementem jest odwodnienie dachu. Badając rynek zauważyliśmy brak systemów, które byłyby dedykowane nowoczesnym projektom domów. System BEZOKAPOWY Galeco rozwija tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów.
Pomagamy w sfinansowaniu budowy Twojego wymarzonego projektu domu.Obecnie kredyt hipoteczny jest najbardziej powszechną i najtańszą formą finansowania zakupu nieruchomości. Nasze biuro współpracuje z doświadczonym doradcą, który przystępnie i merytorycznie wyjaśni Państwu procedurę kredytowania.
Projekty domów na zgłoszenie czy pozwolenie na budowę?
W poniższym artykule postaramy się przybliżyć i pokazać różnice między zgłoszeniem a pozwoleniem na budowę. Nowe prawo budowlane stara się usprawnić proces budowlany. Ma ono na celu uproszczenie i skrócienie procedury budowlanej.
W momencie, gdy wszystkie formalności są już wypełnione i mamy pozwolenie na budowę czas przystąpić do realizacji Naszego projektu domu poprzez przygotowanie działki budowlanej do robót.
Czy chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz sprzyja Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu? Wyobraź sobie, że powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych grzybów, bakterii i alergenów.
Domy parterowe to idealny sposób na wygodne rozwiązanie funkcji. Projekty domów parterowych posiadają wiele zalet. Główną zaletą domów parterowych to rozmieszczenie funkcji na jednym poziome. Takie projekty nie wymagają zaawansowanego sprzętu budowlanego na przykład dźwigu oraz prac na wysokościach.
„Wszędzie dobrze, a w domu najlepiej"-to powiedzenie ukazuje jak ważny w życiu każdego człowieka jest dom. Można podróżować po całym świecie, jednak największą radość daje powrót do domu. Dom, rodzina, ciepło domowego ogniska, wnętrza wypełnione pamiątkami i zdjęciami bliskich. Te pozytywne skojarzenia sprawiają, że własny dom to największe marzenie dużej rzeszy osób.
Nowoczesne projekty domów coraz częściej zdobywają serca nowych inwestorów, którzy chcą żeby ich dom wyglądał wyjątkowo przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Często widać to przy wyborze projektów domów z płaskim dachem, który zawsze przyciąga największą uwagę. Dachy płaskie w nowoczesnych projektach domów pozwalają na uzyskanie np. dodatkowych tarasów, poprawiają parametry energetyczne domu, jednym słowem mogą być integralną i spójną częścią domu.
Budowa każdego domu jednorodzinnego dla inwestora wiąże się z dużym nakładem środków finansowych. Istnieją jednak sposoby, aby ten wydatek nieco zmniejszyć, a nie będzie to miało wpływu na funkcjonalność i komfort użytkowania domu jednorodzinnego. Jeśli chcesz to zrobić i już na początku procesu inwestycyjnego nieco zoptymalizować poniesione wydatki wybierz tani projekt domu.
Szukasz właśnie idealnego dla siebie projektu domu jednorodzinnego?
Doskonale trafiłeś! Na naszej stronie www.uarchitekta.pl znajdziesz bazę wyjątkowych i ciekawych projektów domów jednorodzinnych na każdą kieszeń, w różnych stylach, metrażach i o różnych charakterach.
Projekty domów energooszczędnych to jeden z bardziej poszukiwanych typów projektów gotowych domów jednorodzinnych. Obecnie inwestorzy są świadomi i wiedzą, iż koszty ogrzewania są głównym wydatkiem związanym z zamieszkiwaniem i eksploatacja domu jednorodzinnego. Dynamicznie zmieniające się przepisy prawne wprowadzają coraz większe wymagania w zakresie energooszczędności i sprawiają że budynki energooszczędne to dziś nie tylko trend w budownictwie, ale konieczność.
Obecnie na rynku mamy bardzo dużą ofertę różnorodnych projektów domów jednorodzinnych: projekty domów nowoczesnych, projekty domów z łaskim dachem, projekty domów energooszczędnych, projekty domów tanich w budowie, projekty domów parterowych itp. W gąszczu tych projektów znajdziemy także tradycyjne projekty domów, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i sympatią wśród inwestorów.
Gotowe projekty domów jednorodzinnych o łącznej powierzchni do 140 m2to optymalne rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą się szybko wybudować i zamieszkać w wymarzonym domu przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych. Są to projekty o niewielkim i średnim metrażu, które cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów.
Projekty domów drewnianych jest to doskonała alternatywa dla domów w tradycyjnej technologii murowanej. Domy w konstrukcji drewnianej – szkieletowej nie powinny być traktowane jako sezonowe i rekreacyjne obiekty na działce użytkowne jedynie w sezonie wiosenno- letnim. Obecne domy z drewna pełną funkcję całorocznych obiektów zamieszkania.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz trendom panującym obecnie na rynku dokładamy najwyższych starań, aby nasze projekty gotowe domów jednorodzinnych zostały wzbogacone o wizualizacje wnętrz. Projekty domów z wnętrzami jest to osobna kategoria na naszej stronie, która systematycznie się powiększa o nowe projekty domów z wnętrzami. Dostępne na nasze stronie wizualizacje wnętrz są wynikiem ścisłej współpracy z architektami wnętrz oraz designerami. A wszystko to po to, aby naszym klientom maksymalnie ułatwić podjęcie decyzji o wyborze swojego wymarzonego projektu domu.
Jednym z kluczowych warunków jakie spełniać musi projekt domu jednorodzinnego jest jego dopasowanie do działki na jakiej ma zostać wybudowany. Zwyczajowo przyjmuje się, iż wąska działka to działka do 16 metrów szerokości.
Projekty bliźniacze i szeregowe jest to nowa kategoria na naszej stronie, która stale się rozwija. Znajdują się w niej zarówno projekty bliźniacze skierowane do indywidualnych inwestorów, jak i domy w zabudowie szeregowej skierowane do deweloperów i klientów biznesowych. Wspomniane projekty cechuje wariantowość, każdy z projektu bliźniaków można dostosować pod zabudowę szeregową.
Domy jednorodzinne w typie nowoczesnej stodoły jest to nowy, cieszący się dużą popularnością wśród inwestorów trend w architekturze jednorodzinnej. Obecnie buduje się coraz więcej tego typu domów jednorodzinnych, które są połączeniem prostoty i nowoczesności. Projekty domów w typie stodoły to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie prostotę i nowoczesność w myśl zasady less is more , czyli mniej znaczy więcej.