Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

Obecnie na rynku mamy bardzo dużą ofertę różnorodnych projektów domów jednorodzinnych: projekty domów nowoczesnych, projekty domów z łaskim dachem, projekty domów energooszczędnych, projekty domów tanich w budowie, projekty domów parterowych itp. W gąszczu tych projektów znajdziemy także tradycyjne projekty domów, które od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i sympatią wśród inwestorów. Łączą one w sobie styl, piękno i funkcjonalność. Zastosowane tradycyjne i klasyczne formy oraz rozwiązania w oparciu o sprawdzone przez lata metody i technologie budowlane pozwalają na stworzenie ciepłego i rodzinnego domu jednorodzinnego, który jest marzeniem wielu inwestorów.

Tradycyjne projekty domów skierowane są zarówno do osób, które cenią sobie tradycję i klasyczny styl, jak również do tych inwestorów, którzy szukają „złotego środka” czyli optymalnego połączenia tradycji z nowoczesnością.

Nie należy obawiać się, że tradycyjne projekty domów mogą wydać się banalne i pospolite. Klasyczne formy i styl, zostały sprawdzone przez dziesięciolecia i z pewnością wkomponują się w każde otoczenie i krajobraz: miejski, wiejski czy naturalne otoczenie pól i lasów.

Domy klasyczne są praktyczne i wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w zagospodarowaniu. Najczęściej są to domy na planie prostokąta z dwu lub cztero-spadowym dachem. Dzięki prostej formie bryły budynku jego realizacja nie pochłonie zbyt dużych środków finansowych. Często ta klasyczna bryła wzbogacona jest tradycyjnymi lukarnami, wykuszami lub balkonami. Mogą być to gotowe projekty parterowe lub z poddaszem użytkowym. Do tradycyjnych projektów domów zaliczają się także domy w stylu dworkowym.  

Tradycyjne projekty domów to połączenie klasycznej ponadczasowej elegancji i stylowego charakteru, które dają duże pole do popisu w kwestii aranżacji wnętrz. Mogą być utrzymane w stylu klasycznym lub nowoczesnym, co z pewnością zrobi duże wrażenie na każdym gościu odwiedzającym nasz dom.

Mimo stale  zmieniających się trendów w architekturze i coraz odważniejszych propozycji architektów tradycyjne formy budynków są ponadczasowe i zawsze pozostaną w modzie.

Na naszej strone znajdziecie Państwo bogaty wybór gotowych projektów domów w stylu tradycyjnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

TRADYCYJNE PROJEKTY DOMÓW

biuro projektowe uArchitekta - projekty domów
Wróć do listy porad