Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

DOMY PARTEROWE PROJEKTY

Domy parterowe to idealny sposób na wygodne rozwiązanie funkcji. Projekty domów parterowych posiadają wiele zalet. Główną zaletą domów parterowych to rozmieszczenie funkcji na jednym poziome. Takie projekty nie wymagają zaawansowanego sprzętu budowlanego na przykład dźwigu oraz prac na wysokościach. W domach parterowych ułatwione jest rozprowadzenie instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Budynki jednokondygnacyjne mają prostsze rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym można dowolnie ukształtować przestrzeń, co sprawia że są elastyczne. Dzięki elastyczności rozwiązania funkcji, taki budynek posiada przewagę i potencjał. Kolejną zaletą jest, że dom parterowy nie posiada skosów jak w przypadku domów z poddaszem. 

Energooszczędność w domach parterowych jest kluczowa sprawą. Kiedy dom parterowy posiada zwartą bryłę to może stać się domem pasywnym. Pisząc o zaletach domów parterowych można pomyśleć o swojej przyszłości. Domy parterowe można w dowolny sposób rozbudować, nadbudować, jednym słowem powiększyć. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które planują powiększenie rodziny. Wnętrza w domach parterowych pozwalają poczuć przestrzeń i światło. Projektując duże przeszklenia można zabrać zewnęrze ogrodu do wnętrza domu.

Projekty domów parterowych to idealna propozycja dla inwestorów, którzy cenią sobie wygodę w poruszaniu się między różnymi przestrzeniami. Domy parterowe to idealne rozwiązanie dla małej rodziny, par, osób starszych, rodziny z dziećmi lub osób niepełnosprawnych. Dom parterowy można wkomponować w małą jak i dużą działkę. W projektach domów parterowych można cieszyć się dostępnością otoczenia natury takich jak ogród. Wyobraźmy sobie, że wstając rano mamy bezpośrednie wyjście na taras, który otoczony jest ogrodem, a my zachwycając się tym widokiem popijamy gorącą kawę. Domy parterowe pozwalają uwolnić się od barier takich jak schody, progi, co jest bardzo funkcjonalne dla osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo i wygodę w użytkowania domu.

W ofercie naszej pracowni UARCHITEKTA można znaleźć szeroką gamę gotowych projektów domów parterowych w różnych stylach, zaczynając od tradycyjnyc,h a kończąc na nowoczesnych "stodołach" odważnych inwestorów. Jeśli chciałbyś sam przeanalizować naszą ofertę to znajdziesz w niej projekty domów parterowych z dachem płaskim, dwuspadowym, kopertowym oraz wielospadowym w różnych technologiach takich jak murowane, szkieletowe drewniane, z balami oraz domy z kontenerów morskich. W naszej gamie projektów gotowych znajdziesz projekty parterowe od 40m2 do 300m2 i większe. Staramy się spełnić oczekiwania najbardziej wymagających, gdyż stale rozwijamy naszą ofertę domów. Jeżli nie znajdziesz odpowiedniego projektu to zapytaj a my chętnie doradzimy, służąć swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli nie masz pomysłu na projekt parterowy to zawsze możesz wybrać ofertę projektu indywidualnego. Doskonale znamy nowości budownictwie i rozumiemy potrzeby naszych klientów.

W tym miejscu możesz zacząć poszukiwania swojego wymarzonego projektu domu parterowego wystarczy, że klikniesz i odkryjesz naszą ofertę.

TUTAJ ZOBACZYSZ OFERTĘ PROJEKTÓW DOMÓW PARTEROWYCH

Zapraszamy

biuro uArchitekta - projekty domów
Wróć do listy porad