Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych jest to doskonała alternatywa dla domów w tradycyjnej technologii murowanej. Domy w konstrukcji drewnianej – szkieletowej nie powinny być traktowane jako sezonowe i rekreacyjne obiekty na działce użytkowne jedynie w sezonie wiosenno- letnim. Obecne domy z drewna pełną funkcję całorocznych obiektów zamieszkania.

Projekty domów drewnianych mają wiele zalet. Po pierwsze są przyjazne naturze i prozdrowotne, są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym bliska jest ekologia oraz alergików. Po drugie domy z drewna mają unikalny charakter i mikroklimat, zimą są ciepłe i przytulne, jednocześnie dając przyjemnych chłód latem. Kolejną zaletą domów z drewna jest umiejętność samoregulacji wilgoci wewnątrz domu oraz energooszczędność drewna. Dużym atutem domów drewnianych jest także ich szybkość budowy. Domy drewniane budowane są o wiele szybciej niż domy murowane. Należy podkreślić także iż technologia drewniana należy do najtańszych technologii budowy.  Kolejnym atutem domów drewnianych jest to, iż są ekonomiczne i tanie w eksploatacji.

Nie należy obawiać się o trwałość domu drewnianego, bo to jak długo dom drewniany będzie użytkowany zależy od wielu czynników: jakości materiałów użytych do budowy, sposobu użytkowania a także sposobu wykonania domu drewnianego. Jeśli na etapie budowy spełnimy wszystkie normy i zastosujemy najlepsze materiały to trwałość domu drewnianego dorówna trwałość domu murowanego.

Projekty domów drewnianych mają swój unikalny charakter i potrafią być niezwykle klimatyczne. Jeśli jednak nie zależy nam na eksponowaniu drewna w domu to domy drewniane nie koniecznie muszą być utrzymane w tradycyjnym stylu, a zastosowanie odpowiedniej technologii pozwoli na wykończenie ścian wewnętrznych i elewacji w taki sposób, że nie widać iż jest to dom wykonany w technologii drewnianej.

Nasze projekty domów drewnianych w technologii szkieletowej to oferta dla szerokiej grupy odbiorców. Dom w konstrukcji drewnianej będzie idealnym rozwiązanemu dla wszystkich, którzy szukają funkcjonalnego, taniego w budowie i użytkowaniu oraz ciekawego projektu domu z drewna. Dom z drewna zaspokoi potrzeby każdej osoby i rodziny.  W naszej ofercie znajdą Państwo projekty domów drewnianych zarówno małe – ok. 50 m2 doskonale nadające się na domy letniskowe, projekty domów drewnianych do 100 m2 jak i większe o powierzchni ok 150 m2.   

biuro projektowe uArchitekta - projekty domów
Wróć do listy porad