Porady architekta

Najlepsze źródło informacji

Projekty bliźniacze i szeregowe jest to nowa kategoria na naszej stronie, która stale się rozwija.

Znajdują się w niej zarówno projekty bliźniacze skierowane dla indywidualnych inwestorów, jak i domy w zabudowie szeregowej skierowane do deweloperów i klientów biznesowych.  Wspomniane projekty cechuje wariantowość, każdy z projektu bliźniaków można dostosować pod zabudowę szeregową.

Projekty domów bliźniaczych stanowią ciekawą ofertę dla dużych, wielopokoleniowych rodzin. Duża zaletą jest to, że w obrębie jednej działki, w bezpośrednim sąsiedztwie mogą mieszkać dwie rodziny przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Znacznym plusem jest fakt, iż projekt domu bliźniaczego można pobudować na jednej działce, co znacznie obniża koszty zakupu działki. Dom bliźniaczy można postawić na mniejszej działce niż dwa osobne wolnostojące domy. Kolejne oszczędności przy budowie projektu bliźniaczego płyną ze wspólnego dachu oraz wspólnej ściany (tzw. „ślepa ściana”). Jeśli chodzi o funkcjonalność to każdy z domów bliźniaczych ma takie same rozmieszczenie funkcji tylko w odbiciu lustrzanym.  Projekty domów w zabudowie bliźniaczej świetnie pasują na wąskie działki z przeznaczeniem budowy domu w granicy. Projekty w tej kategorii domy bliźniacze i szeregowe zapewniają komfort domu jednorodzinnego przy jednoczesnym ograniczeniu kosztu zakupu działki. Są to najczęściej projekty domów z użytkowym poddaszem oraz na wąską działkę.

Projekty szeregowe przeznaczone są do intensywnej zabudowy głównie na terenach miejskich,  gdzie występują małe działki - często w formie nowoczesnych, niedużych osiedli.  Szczególnie chętnie realizowane są przez deweloperów na terenach o dużej gęstości zabudowy, z bardzo dobrym dostępem do usług i bogatej infrastrukturze. Ze względu na wysokie ceny gruntów na tych terenach do segmentów przylegają zazwyczaj niewielkie ogródki. Domy szeregowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów w miastach i stanowią ciekawa alternatywę dla mieszkania w tradycyjnych blokach mieszkaniowych.

SPRAWDŹ Naszą ofertę projektów domów szeregowych i bliźniaczych, wkrótce nowe projekty.

Biuro Projektowe uA
Wróć do listy porad